Nagroda Grand Prix dla Wiktorii

11 maja 2012 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Bierzwniku odbył się IV Powiatowy Festiwal Piosenki Strażackiej, pod patronatem Dyrektora Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Szczecinie  druha Tadeusza Szczepańskiego.

Obrazy newsów: ivpfpstraz_1_20120522_1580852128.jpg

Organizatorami festiwalu byli: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bierzwniku, Dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Szczecinie  druh Tadeusz Szczepańskim, Urząd  Gminy w Bierzwniku oraz OSP w Bierzwniku.
Celem imprezy była:
- prezentacja dorobku artystycznego dzieci i młodzieży,
- popularyzacja piosenki strażackiej,
- motywacja do tworzenia własnych piosenek o tematyce strażackiej.
Uroczystego otwarcia imprezy dokonała  Barbara Ignaczak – Dyrektor GOKiS w Bierzwniku, nawiązując do obchodów Powiatowego Dnia Strażaka w dniu 04 maja złożyła strażakom życzenia z okazji ich święta.
Na scenie zaprezentowało się 19 solistów i jeden zespół wokalny, reprezentujących szkoły i ośrodki kultury z terenu powiatu choszczeńskiego.
Komisja Festiwalowa w składzie: Barbara Ignaczak, Bogdan Siwiec – instruktor muzyki w GOKiS, druh Jarosław Kaleta – członek ZOW ZOSP RP, druhna Marzena Misiak, druhna Janina Sobczak, druhna Aleksandra Jakubowska – członkinie Zarządu Oddziału Gminnego  ZOSP RP w Bierzwniku, druh Radosław Piechota – Prezes Zarządu Oddziału Gminnego  ZOSP RP, oceniała dobór repertuaru, skalę trudności, pomysł aranżacji muzycznej oraz kontakt z publicznością.
Najlepszych wykonawców  komisja nagrodziła nagrodami rzeczowymi oraz:

Obrazy newsów: ivpfpstraz_8_20120522_2083474860.jpg

STATUETKĄ LAUREATA:
-  w kat. A – kl. III i młodsi szkoły podstawowej:
Natalię Calak  ze SP w Zieleniewie, instruktor Edyta Groblica,
- w kat. B – kl. IV – VI szkoły podstawowe:
Wiktorię Pałasz z CHK w Choszcznie, instruktor Jerzy Januszewski,
Annę Kantorowską ze SP w Zieleniewie, instruktor Edyta Groblica,
- w kat. C – gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne:
Martynę Żyta z GP w Bierzwniku, instruktor Edyta Groblica,

DYPLOMEM WYRÓŻNIENIA:
-  w kat. A – kl. III i młodsi szkoły podstawowej:
Annę Kowalską ze SP w Zieleniewie, instruktor Edyta Groblica,
zespół wokalny „Okruszki” ze SP w Łasku instruktor Aneta Pilipaka,
- w kat. B – kl. IV – VI szkoły podstawowe:
Jowitę Kantorowską i Klaudię Prokop obie ze SP w Zieleniewie, instruktor Edyta Groblica,
- w kat. C – gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne:
Patrycję Pacholczyk z GCK w Krzęcinie Filia Żeńsko,
Atianę Węgielnik z GOKiS Filia Pławno, instruktor Urszula Wajda
NAGRODĄ GRAND PRIX (dla indywidualności festiwalowej):
Wiktorię Pałasz z CHK w Choszcznie.

W trakcie obrad komisji swoje indywidualne programy zaprezentowały się Wiktoria Pałasz i Martyna Żyta.  Na koniec prezentacji w duecie zaśpiewały piosenkę z repertuaru A. Jantar pt. "Tyle słońca w całym mieście".
W trakcie festiwalu prezentowane były prace z konkursu plastycznego pt. „Straż pożarna oczami dziecka”, wykonane przez koło plastyczne działające przy GOKiS Filia Breń.
Dla wszystkich wykonawców i publiczności festiwalowej przygotowano słodki poczęstunek.  Finansowego wsparcia udzieliła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bierzwniku.

KALENDARZ IMPREZ
KALENDARZ IMPREZ NA 2014 ROK
Po Wt śr Cz Pi So Ni
BIBLIOTEKA PUBLICZNA

KLUB POZNAWACZY

L A M U S
PLIKI DO POBRANIA
PLIKI DO POBRANIA
GMINA BIERZWNIK

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ

Nie możesz się zalogować?