Andrzej Sapkowski - Ostatnie życzenie

Jubileuszowe spotkanie na plaży w Bierzwniku

Rok istnienia Dyskusyjnego Klubu Książki w Bierzwniku uczciliśmy spotkaniem na odnowionej plaży przy jeziorze Kuchta. Jest teraz piękny pomost i molo, a także miejsce na zrobienie ogniska, z czego postanowiliśmy skorzystać. Dyskusję na temat książki zorganizowaliśmy tym razem przy pieczeniu kiełbasek, w nietypowym i sprzyjającym rozmowom miejscu.

Czerwcowa pogoda dopingowała rozmowie o ostatniej lekturze, którą było „Ostatnie życzenie” A. Sapkowskiego. Należy ona do serii opowiadań o wiedźminie Geralcie z Rivii. Książka składa się z siedmiu opowiadań, w których dowiadujemy się różnych rzeczy o wiedźminach   i poznajemy bohaterów całej sagi. Główny bohater Geralt poznaje w nim miłość swojego życia – czarodziejkę Yennefer z Vangerbergu.

Przez całą książkę przewija się ramowe opowiadanie p.t. „Głos rozsądku”. Składa się z kilku krótszych opowiadań, które wspólnie dają pełny obraz fabuły. Po wyleczeniu ran w walce ze strzygą w świątyni Melitele, Geralt musi zmierzyc się w pojedynku z młodym rycerzem Zakonu Białej Róży, który niestety przegrywa. Sprytnie udaje mu się jednak wyjść z sytuacji obronną ręką.

Tom „Ostatnie życzenie” kończy się wizją śmierci Geralta, którą ma kapłanka Iola.

Przy płonącym ognisku i pięknym widoku na bierzwickie jezioro, klubowicze z entuzjazmem i jednoczesną swobodą dyskutowali na temat tej mistrzowskiej fantastyki Andrzeja Sapkowskiego. Dla większości osób książka okazała się jednak trudną prozą; tematyka poruszana w opowiadaniach nie przypadła członkom bierzwnickiego DKK do gustu. Nie każdy czytelnik potrafił się w niej odnaleźć. Pochwalono co prawda język i styl autora, ale jednogłośnie stwierdzono, że powieść ta jest czytelna dla pasjonatów tego typu książek. Mimo to, klubowicze uznali, że książkę warto było przeczytać właśnie z tego względu, że pobudziła do refleksji, dyskusji i wymiany zdań.

 

KALENDARZ IMPREZ
obrazek
KALENDARZ IMPREZ NA 2016 ROK
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
BIBLIOTEKA PUBLICZNA
BIBLIOTEKA PUBLICZNA

L A M U S
L A M U S
PLIKI DO POBRANIA
obrazek
PLIKI DO POBRANIA
POLECAMY
GMINA BIERZWNIK
GMINA BIERZWNIK


BIP
BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło